Turnieje PZSQ

Turnieje pod patronatem Polskiego Związku Squasha to turnieje, poprzez udział w których można zbierać punkty do ogólnopolskiego rankingu squasha. 
Rozgrywki takie dzielą się na 3 główne kategorie:

A – najwyższa kategoria turniejów (Open / Damski / Junior), w których udział biorą najlepsi czołowi zawodnicy, notowani w rankingu PZSQ. Turniejów tej rangi jest 8 w całym sezonie squashowym (wrzesień-maj), a na ich organizację co roku organizowane są ogólnopolskie przetargi.
B – turnieje o charakterze regionalnym, do których zapisać może się każdy gracz, posiadający licencję PZSQ*. 
C– rozgrywki o charakterze klubowym lub „okazjonalnym” (np. urodzinowe, świąteczne, itp.), do których aby przystąpić, również należy posiadać licencję PZSQ. Turnieje tej kategorii jednak, w przeciwieństwie do turniejów rangi A lub B, mogą być wydarzeniami „zamkniętymi” – tj. organizator może określić dla jakich graczy jest on przeznaczony (np. dla graczy z rankingiem  300+, tylko dla uczestników ligi klubowej, dla blondynów/blondynek, itp.) 

Do ogólnopolskiego rankingu PZSQ, graczom liczy się 8 najlepszych wyników punktowych z rozgrywek, w których w ciągu całego roku wziął udział. Po upływie roku każdy turniej „zeruję się”.
Turnieje kategorii B i C dodatkowo dzielą się na kategorie punktowe, które zależą od ilości i „jakości” uczestników (ich klasyfikacji wg rankingu PZSQ). Te podkategorie określane są cyfrą od 0-5, gdzie 0 to najwyżej punktowane rogrywki, a 5 najniżej punktowane, np. za udział w turnieju B0 gracz uzyska więcej punktów niż za udział w turnieju B3 (analogicznie jest w turniejach kat. C).

Więcej szczegółów odnośnie turniejów pod patronatem PZSQ znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej związku (kliknij w logo PZSQ na górze strony).

*Licencję PZSQ wyrobicie bezpłatnie! Każdy gracz może otrzymać taki numer, wypełniając jedynie formularz i przesyłając go mailowo do biura PZSQ 🙂 Szczegóły odośnie wyrobienia licencji znajdziecie TUTAJ

 

URODZINOWY TURNIEJ „SQUASHFIT WIXA” vol.6 (15.02.2019)

Serdecznie zapraszamy na 6. urodziny klubu Squashfit !!! Jak co roku – na sportowo, czyli szpilamy turniej ! W tym roku HASŁO PRZEWODNIE: kolorowo i neonowo !!!! Wyszukajcie w szafach najbardziej kolorowe i neonowe łaszki sportowe – niech klub ożyje wszystkimi barwami tęczy 🙂
Po turnieju liczymy, że wspólnie będziemy kontynuować świętowanie, czyli… WIXA !!!!! 😉 

SZCZEGÓŁY dotyczące TURNIEJU:

DATA: 15.02.2019 (piątek), start o 18:00
TERMIN ZGŁOSZEŃ:
14.02.2019 do godz. 15:00
LOSOWANIE i HARMONOGRAM: 13.02.2019 po godz. 18:00
WPISOWE: 65zł  (UWAGA: nie rozliczamy wpisowego kartami Benefit)
Wpisowe zawiera: udział w turnieju, opłatę dla PZSQ, ciepły posiłek
ZGŁOSZENIA: turniej@squashfit.pl  lub  przez aplikację TOURNAMENT TOOLS
Aby wziąć czynny udział w turnieju, należy posiadać licencję PZSQ (link do szczegółów znajdziecie powyżej, w opisie turniejów PZSQ)!
Osoby towarzyszące i kibiców zapraszamy bez licencji, ale za to z dobrym humorem i % 😛